logo Moto-Marketu
diagnoza elektronikielektryka

MOTO-MARKET - elektryka i elektronika samochodowa,  oferta warsztatów

Na strony warsztatów zapraszamy kierowców - tu swoją ofertę prezentują elektrycy oraz elektronicy samochodowi uzbrojeni w specjalistyczne diagnoskopy i wykonujący wszelkie naprawy elektryczne samochodów, dziś coraz bardziej naszpikowanych elektroniką sterującą prawie wszystkim.

 

 Autoryzowana Stacja Obsługi - elektromechanika 

Przy naprawach współczesnego samochodu powinno mówić się nie o mechanice, lecz o elektromechanice pojazdowej - bez użycia nowoczesnego diagnoskopu sprawdzającego stan elektryki i elektroniki auta, nie ma co zaczynać większości napraw mechanicznych! Dlatego serwisy autoryzowane przez producenta danej marki samochodu mają łatwiejszy dostęp do urządzeń diagnostycznych i narzędzi niż warsztaty niezależne. Jednak, ceniący swoich klientów, specjaliści nigdy nie będą oszczędzać nawet na b. drogich urządzeniach.

Przy naprawach aut japońskich Moto-Market od lat wskazuje na 2 autoryzowane serwisy:
•  Carolina Car Company, autoryzowany dealer Toyoty - strona M-M
 

 Pogwarancyjny, elektromechaniczny serwis samochodów 

Stacje ASO też prowadzą pogwarancyjny serwis samochodów, ale i w elektromechanice i w elektronice samochodowej konkurują z nimi warsztaty niezależne.  Oto ich oferta.

 

 ELEKTRYKA i ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA - naprawy, wymiany 

Typowe działania elektryka samochodowego to naprawy instalacji elektrycznych auta, naprawy alternatorów i naprawy rozruszników. Jednak obecnie w samochodzie jest coraz więcej elektroniki, więc do wykrywania jej uszkodzeń, rozregulowania czy uszkodzenia części mechanicznych sterowanych tą elektroniką, potrzebne są specjalistyczne analizatory i testery diagnostyczne. Jeśli awarii uległa elektronika (sterownik elektroniczny), to zwykle wymienia się go na nowy.  Moto-Market poleca elektryków i elektroników samochodowych :

•  Auto Naprawa, Błonie, ofertę elektryki samochodowej dopełnia mechanika - strona M-M
•  SCDS, W-wa Ursus, rzetelny elektronik samochodowy najpierw reguluje układ elektroniki, jeśli to nie wystarcza wymienia lub naprawia jego części - strony firmowe
•  AM Serwis, Zakręt/Wesoła, elektronika samochodowa - mercedesy - strony firmowe
 

 

 ALTERNATORY i ROZRUSZNIKI - naprawa, regeneracja 

Każdy kierowca wie, że w samochodzie jest rozrusznik i alternator, ale niewielu potrafi je rozpoznać, gdyby np. wyjęte z samochodu leżały obok siebie. Najważniejsze jest jednak to, by w razie awarii któregoś z nich trafić do odpowiedniego serwisu.

Z usług warsztatów prowadzących naprawy alternatorów oraz naprawy rozruszników korzystamy najczęściej w zimie, gdy niskie temperatury obnażają słabe strony układu elektrycznego samochodu.  Czy zimą czy latem, Moto-Market poleca firmy, które przyjmują alternatory i rozruszniki do regeneracji od innych warsztatów elektromechanicznych:

•  Auto-Max, W-wa Bemowo  - warsztat i sklep: elektroczęści samochodowe - strona M-M
•  AutoLock, Warszawa Bemowo Jelonki  - elektryk samochodowy - strony firmowe
elektryczne części samochodowe: naprawa w AutoLock grafika Auto-Max

•  Jettro, Warszawa Wola  - regeneracja alternatorów i rozruszników - strona M-M
•  Auto Plus, W-wa Białołęka  - naprawa i dystrybucja części elektromechaniki - strona M-M
grafika Auto-Plus grafika A.F.Jettro

 

 KOMPUTERY SAMOCHODOWE - diagnoza, naprawa 

We współczesnym samochodzie jest coraz więcej elektroniki sterującej niemal wszystkim. Komputery samochodowe ukrywają się w małych skrzynkach jako jednostki sterujące (sterowniki) i zawierają wszystkie elementy zwykłego komputera, czyli procesor, pamięć, oprogramowanie. Sterowniki dbają o komfortową temperaturę we wnętrzu pojazdu, niską emisję substancji szkodliwych, krótkie drogi hamowania i o wiele innych rzeczy. Ich naprawą (a nie wymianą na nowe) zajmuje się niewiele firm.  Moto-Market poleca :
•  Jettro, W-wa Wola  - diagnoza i naprawa komputerów samochodowych - strony firmowe.

 

 


Polecamy informacje o targach motoryzacyjnych w Polsce i na świecie, wiele imprez targowych odbywa się wiosną, gdy odżywamy po zimie.
 

naprawa elektroniki  i  elektryki samochodowej