elektronika samochodowa - tester diagnostyczny
elektromechanika - części

 Elektryka i elektronika samochodowa 

Zapraszamy na strony warsztatów - tu swoją ofertę prezentują elektrycy oraz elektronicy samochodowi uzbrojeni w specjalistyczne diagnoskopy i wykonujący wszelkie naprawy elektryczne samochodów, dziś coraz bardziej naszpikowanych elektroniką sterującą prawie wszystkim.


 

Autoryzowana Stacja Obsługi

Przy naprawach współczesnego samochodu powinno mówić się nie o mechanice, lecz o elektromechanice pojazdowej - bez użycia nowoczesnego diagnoskopu sprawdzającego stan elektryki i elektroniki auta, nie ma co zaczynać większości napraw, nawet mechanicznych! Dlatego serwisy autoryzowane przez producenta danej marki samochodu mają łatwiejszy dostęp do urządzeń diagnostycznych i narzędzi niż warsztaty niezależne. Jednak, ceniący swoich klientów, specjaliści nigdy nie będą oszczędzać nawet na b. drogim sprzęcie.

Moto-Market od lat wskazuje na warszawski, autoryzowany serwis Toyoty,  Carolina Toyota Wola

Pogwarancyjny, elektromechaniczny serwis samochodów

Stacje ASO też prowadzą serwis pogwarancyjny, ale i w elektromechanice i w elektronice samochodowej z powodzeniem konkurują z nimi warsztaty niezależne.  Oto ich oferta.

 

ELEKTRYKA i ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA - naprawy, wymiany podzespołów

Typowe działania elektryka samochodowego to naprawy instalacji elektrycznych auta, naprawy alternatorów i naprawy rozruszników. Jednak obecnie w samochodzie jest coraz więcej elektroniki, więc do wykrywania jej uszkodzeń, rozregulowania czy uszkodzenia części mechanicznych sterowanych tą elektroniką, potrzebne są specjalistyczne analizatory i testery diagnostyczne. Jeśli awarii uległa elektronika (sterownik elektroniczny), to zwykle wymienia się go na nowy.
Moto-Market poleca elektryków i elektroników samochodowych :

  • AM Serwis, Zakręt - elektronika samochodowa - mercedesy  strony firmowe
  • SCDS, Warszawa Ursus - rzetelny elektronik samochodowy najpierw reguluje układ elektroniki, jeśli to nie wystarcza wymienia lub naprawia jego części  strony firmowe

 

ALTERNATORY i ROZRUSZNIKI - naprawa, regeneracja

Każdy kierowca wie, że w samochodzie jest rozrusznik i alternator, ale już nie każdy potrafi je rozpoznać, gdyby np. wyjęte z auta leżały obok siebie. Najważniejsze jest jednak to, by w razie awarii któregoś z nich trafić do odpowiedniego serwisu.

Z usług warsztatów prowadzących naprawy alternatorów oraz naprawy rozruszników korzystamy najczęściej w zimie, gdy niskie temperatury obnażają słabe strony układu elektrycznego samochodu.  Czy zimą czy latem, Moto-Market poleca firmy, które przyjmują alternatory i rozruszniki do regeneracji od innych warsztatów i od klientów indywidualnych:

  • Auto-Max, W-wa Bemowo - warsztat i sklep: elektroczęści samochodowe  strona MM
  • AutoLock, Warszawa Jelonki - elektryk samochodowy: alternatory, rozruszniki, autoalarmy  strony firmowe
Auto-Max elektroczęści
AutoLock elektryk samochodowy

Naprawa elektromechaniki samochodowej
 

  • Jettro, Warszawa Wola - regeneracja alternatorów i rozruszników  strona MM
  • Auto Plus, W-wa Białołęka - naprawa i dystrybucja części elektromechaniki  strony MM
grafika A.F.Jettro
Auto Plus części elektromechaniki

 

KOMPUTERY SAMOCHODOWE - diagnoza, naprawa

We współczesnym samochodzie jest coraz więcej elektroniki sterującej niemal wszystkim. Komputery samochodowe ukrywają się w małych skrzynkach jako jednostki sterujące (sterowniki) i zawierają wszystkie elementy zwykłego komputera, czyli procesor, pamięć, oprogramowanie. Sterowniki dbają o komfortową temperaturę we wnętrzu pojazdu, niską emisję substancji szkodliwych, krótkie drogi hamowania i o wiele innych. Ich naprawą (a nie wymianą!!) zajmuje się niewiele firm.

W tej kwestii Moto-Market poleca firmę A.F. JETTROstrony firmowe

 

Polecamy informacje o imprezach motoryzacyjnych w Polsce i na świecie, wiele imprez targowych odbywa się wiosną, gdy odżywamy po zimie.

Elektryk samochodowy i elektronik samochodowy